مهندسی صنایع اپلای

سلام به دپارتمان آقای صنایع خوش آمدید. در مقاله در رابطه با تاپیک پر سوال  “مهندسی صنایع اپلای با شما به طور کامل صحبت خواهیم کرد.پس با ما همراه شوید.

اپلای مهندسی صنایع در خارج از کشور

رشته‌ی مهندسی صنایع تعامل انسان با ماشین‌آلات، مواد اولیه، اطلاعات، روش‌ها و محیط را به واسطه‌ی تحول و طراحی در سیستم فناوری مورد بررسی قرار می دهند. دانشگاه‌های مختلف در سرتاسر جهان این رشته را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌کنند. هر ساله دانشجویان بسیاری قصد اپلای این رشته را در کشورهای مختلف دارند اما پیش از هرکاری لازم است تا به تفاوت‌های این رشته در کشورها و دانشگاه‌های مربوط پی ببرید.

در حالی که مهندسی صنایع به عنوان رشته‌ای رسمی معرفی شده اما اتفاق نظرها در مورد موضوعات قابل تدریس و مطالعه در این رشته در کشورهای مختلف همچنان متفاوت است. برای مثال، تلاش دانشگاه‌های کشور ترکیه این است که به دانشجویان خود در این رشته مدرک فنی ارائه دهند و آن‌هارا روی نکات فنی این رشته متمرکز کنند، در حالی که کشورهای دانمارک، فنلاند و انگلستان بر مدیریت تمرکز داشته و کمتر به مسائل فنی می‌پردازند. از طرفی دیگر، ایالات متحده این رشته را بر مطالعات موردی و حل مسئله گروهی متمرکز و تعادل بین جنبه‌ی فنی و غیرفنی را حفظ کرده است.

زیر شاخه‌ های رشته مهندسی صنایع

زیر شاخه‌ های رشته مهندسی صنایع

 

اپلای مهندسی صنایع در مقطع مستر

اپلای مهندسی صنایع در مقطع مستر راحت‌تر از مقطع کارشناسی است. در این مقطع، گرایش‌های زیادی در دانشگاه‌های مختلف ارائه می‌شود که می‌توانید بر طبق سلیقه و توانایی خود، هر یک از آنها را انتخاب کنید. در این مقطع، طبق دانشگاهی که برای اپلای انتخاب می‌کنید، با داشتن شرایط لازم، می‌توانید از بورسیه یا کمک هزینه، استفاده کنید و تحصیل کنید.

در مقطع فوق لیسانس برای اپلای مهندسی صنایع در مقطع مستر، داشتن مدرک لیسانس با معدل مورد نظر دانشگاه و ارائه رزومه پژوهشی و تحقیقاتی در اولویت است. داشتن مدرک IETS یا TOEF در این زمینه ضروی است.

بیشتر بخوان بیشتر بدان:   نمونه پروژه های مهندسی صنایع (سیستم تولید به هنگام)

معدل رشته مهندسی صنایع برای اپلای دانشگاه‌ها اهمیت زیادی دارد. پس اگر معدل کمی داشتید حتما معدلتون را به GPA  تبدیل کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

برای موفقیت در پروسه اپلای مقاطع تکمیلی رشته مهندسی صنایع، داشتن رزومه کاری چه در زمینه انجام پروژه و چه در زمینه TA می‌تواند برای هیئت پذیرش چشمگیر بوده و در پذیرش شما بسیار موثر باشد.

اپلای مهندسی صنایع توی مقطع PHD

اپلای مهندسی صنایع توی مقطع دکتری یکی از اولویت‌هایی است که متقاضیان به دنبال کسب آن هستند. به دلیل موقعیت خوب این رشته، بیشتر فارغ‌التحصیلان مقطع مستر در دانشگاه‌های دنیا موقعیت شغلی خوبی دارند. بنابراین مقطع دکتری برای افرادی  مناسب است که میخواهند کرسی استادی را به دست بگیرند. در این مقطع، طبق شرایط، به دانشجو، بورسیه و کمک هزینه ارائه می‌شود که با استفاده از ان، هزینه تحصیلی کم میشود.

تجربه دانشجویانی که اپلای مقطع دکتری را انجام داده‌اند، نشان می‌دهکه پیگیر بودن در این زمینه نقش موثری در رسیدن به هدف دارد. توصیه به پیگیری ایمیل‌ها و تایم ارسال ایمیل در ساعات بعدازظهر به وقت ایران، می‌تواند در زمینه پاسخگو بودن به درخواست شما توسط اساتید موثر باشد.

شرایط اپلای مهندسی صنایع

اپلای مهندسی صنایع در کشورها و دانشگاه‌های طراز اول جهان پروسه‌ای است که با دقت باید دنبال شود. هر کشور و هر دانشگاهی شرایط متفاوتی برای اپلای مهندسی صنایع در نظر گرفته است. بر این اساس، اگر متقاضی اپلای هستید باید شرایط مالی، تحصیلی و مدرک مورد نیاز دانشگاه مورد نظرتان را بررسی و سپس انتخاب کنید.

برای اینکه شانس بالایی در پذیرش کشورهای مهم داشته باشید باید در بهترین شرایط ممکن از لحاظ مالی، تحصیلی( معدل و ریز نمرات خوب) و تسلط بر زبان انگلیسی باشید. رزومه پژوهشی شما( داشتن کتاب یا مقاله) در این زمینه می‌تواند در مقاطع تکمیلی یاریگر شما باشد. هر چه پژوهش‌محورتر باشید می‌توانید مقاله‌های بیشتری چاپ کنید و موقعیت بهتری از لحاظ علمی داشته باشید.

بیشتر بخوان بیشتر بدان:   گرایش لجستیک و زنجیره تأمین در صنایع

بهترین دانشگاه های کانادا برای مطالعه مهندسی صنایع در کانادا

دانشگاه تورنتو

دوره کارشناس ارشد رشته مهندسی صنایع دانشگاه تورنتو، دانشجویان را با تمرینات حرفه ای آموزش می دهد و برای دانشجویانی که مایل به ادامه رشته خود تا مقطع دکتری دارند، دوره های درسی و پژوهشی فوق العاده ای دارد.

اگر مایل به اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو در مقطع کارشناسی ارشد هستید باید شرایط زیر را داشته باشید:

تافل: با نمره 93

آیلتس: با نمره 7

COPE: با نمره 76

دوره آمادگی دانشگاه: سطح 60 با نمره b

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *