نگارش طرح توجیهی در چابهار

سلام توی این چند پاراگراف میخوام براتون از “طرح توجیهی چابهار” و راه اندازی واحد های  گردشگری ، صنعتی، هاب تجاری شرق، سایت نگهداری کالاهای استراتژیک، هاب انرژی و … که میتونید داشته باشید ،گپ بزنیم.

پس با آقای صنایع در نگارش طرح توجیهی در چابهار همراه باشید

طرح توجیهی در چابهار

صنعت در منطقه آزاد چابهار

منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، به عنوان یکی از هشت منطقه آزاد کشور جمهوری اسلامی ایران، در سواحل مکران و در تقاطع کریدورهای ترانزیتی شرق به غرب و جنوب به شمال قرار گرفته است. سه بازار مهم منطقه‌ای «آسیای میانه و شرق اروپا»، «آفریقا» و «جنوب شرق آسیا» در چابهار به یکدیگر می‌رسند؛ بنابراین چابهار را می‌توان بهترین نقطه دسترسی همزمان به این سه بازار مهم، که بخش عمده‌ای از مبادلات جهان را با یکدیگر دارند، به حساب آورد. حضور در چابهار به معنی کاهش زمان و هزینه حمل و نقل برای این سه بازار مهم و استراتژیک است. رقابت امروز دنیا بر پایه هزینه‌های حمل و نقل، تغییر اساسی در آرایش اقتصادی منطقه ایجاد نموده است .

شهر بندری چابهار در جنوب شرقی ایران واقع شده و تنها شهر بندری ایران به شمار می‌رود که به آب‌های اقیانوسی دسترسی مستقیم دارد. وجود بریدگی‌های طبیعی در خط ساحلی این بندر، دسترسی مستقیم به دریای عمان و اقیانوس هند و هم‌چنین ترانزیت جاده‌ای با همسایگان شرقی کشور، اقلیم متعادل و آب و هوای مناسب و قرارگیری دو بندر شهید بهشتی با ۱۴ پست اسکله نصب سریع و ظرفیت مجموع ۲ میلیون تن و بندر شهید کلانتری با ۴ پست اسکله و ظرفیت مجموع ۲۰۰ هزار تن، این شهر بندری را به یکی از مهم‌ترین مراکز ترانزیتی کشور تبدیل کرده است.(جهت یاد گیری خواندن مقاله نگارش طرح توجیهی کلیک کنید)

طرح توجیهی در چابهار

چابهار را محل تلاقی دو کریدور ترانزیتی مهم جهان یعنی کریدور شمال – جنوب و کریدور شرق – غرب می‌دانند. ظرفیت‌های طبیعی و زیستی این منطقه باعث شده این شهر گردشگران بسیاری را جذب کرده و تبدیل به یکی از مقاصد گردشگری کشور شود.

منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار نیز به عنوان کریدور ترانزیتی شرق و پلی به کشورهای آسیای میانه در محدوده‌ای به مساحت ۱۴۰ کیلومتر مربع در شهر بندری چابهار واقع شده است. مهم‌ترین اهداف و محورهای فعالیت این منطقه تبدیل شدن به هاب انرژی، محور ترانزیتی آسیای میانه و افغانستان، هاب تجاری شرق کشور، سایت نگهداری کالاهای استراتژیک، خوشه صنایع غذایی، قطب سوم خودروسازی کشور و همچنین گسترش تولیدات مبتنی بر اقتصاد دریامحور و خدمات حوزه ICT است.

مزایای اختصاصی منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار

بیشتر بخوان بیشتر بدان:   طرح توجیهی در کیش

طرح توجیهی در چابهار

راه های ارتباطی با سازمان منطقه  آزاد کیش

سایت سازمان منطقه آزاد بندر انزلی : www.cfzo.ir

مدارک لازم برای اخذ مجوز فعالیت اقتصادی در چابهار

طرح توجیهی در چابهار

طرح توجیهی چیست؟

 

طرح توجیهی تشریحی از یک کسب وکار است . که گزارشی از تولیدات یا خدمات شرکت ، بازارها، مشتریان ، تقاضا و عرضه هایی که وجود دارند

تولید اشتغال ، نیاز های زیر بنایی ، و منابع مالی و سرمایه گذاری را مشخص میکند .

طرح توجیهی وضعیت گذشته وحال یک کسب و کار را مشخص میکند

و به همچنین میتواند دورنمایی از 3تا5 سال آینده از کسب وکارشما را مد نظر قرار بدهد.

طرح توجیهی عنصری ضروری برای هر نوع درخواست سرمایه گذاری، چه از یک سازمان سرمایه گذاری و چه از سایر منابع سرمایه ای و وام دهی است. در نتیجه این طرح باید کامل، صادق، واقعی و با ساختاری خوب و مناسب برای مطالعه باشد.

طرح های توجیهی با توجه به زمینه ی فعالیت گاهی نیاز به استغلام از استاندارد ، اداره برق، شیلات و … دارد که با تهیه استعلام شما با اطمینان از گرفتن خدمات ، واحد تولیدی خود را راه اندازی کنید. برای تهیه ی طرح توجیهی شما باید مواردی مانند متراژ زمین ، تامین برق و آب در منطقه آزادچابهار را در نظر بگیرید و مشاوران و مهندسین ما با آگاهی از شرایط منطقه ازاد چابهار و واحد تولیدی شما تمامی این موارد را رعایت میکنند .و همچنین شما برای گرفتن مجوز فعالیت اقتصادی باید گردش مالی حساب  خود را ارائه دهید که با 30 %گردش مالی حساب شما این مورد تایید است .
شما برای اصلاحیات لازم طرح توجیهی خود نگران نباشید مهندسین ما در کوتاهترین زمان ممکن برای اصلاحیات شما بدون هیچ هزینه ای طرح توجیهی شما را اصلاح میکنند.
برای ارتباط با ما با شماره 09176746951 تماس بگیرید و در صورت عدم پاسخگویی پیام بگذارید و در کوتاهترین زمان با شما تماس گرفته میشود .

دلایل تدوین طرح توجیهی

 

 • به دست آوردن دورنمایی کامل از کسب و کار خود
 • تفاهم متقابل بین مدیران 
 •  تعیین نیاز های مالی و درخواست منابع
 • تصویب هیأت مدیره یا سهامداران
 • استخدام
 • کسب اهدافی برای کارکنان
 • اطلاع رسانی به کارکنان
 • اطلاع رسانی به وام هندگان
 • اطلاع رسانی به شرکا
 • طرح توجیهی در قشم
بیشتر بخوان بیشتر بدان:   طرح توجیهی در منطقه آزاد ارس

طرح توجیهی برای چه کسانی تهیه می شود؟

 

از جمله کسانی که طرح شما را مطالعه خواهند کرد می توان به کارکنان کلیدی، هیأت میره و سهامداران، بعضی از شرکاری تجاری، سرمایه گذاران و وام دهندگان کنونی و آتی اشاره کرد. این که کدام بخش از طرح بین کدام یک از افراد توزیع می شود بستگی به محرمانه بودن آن و مسئولیت ویژه افراد ذی ربط دارد .بعضی افراد مطالعه کننده طرح شما ممکن است سرمایه گذاران یا وام دهندگان بالقوه باشند. چنانچه به دنبال جذب منابع برای توسعه کسب و کار خود باشید، منابع مالی احتمالی زیادی وجود دارد که می توانید با طرح خود به آنها دست یابید. مهمترین این منابع عبارت اند از:

 • بانک های تجاری
 • منابع سرمایه ای بخش خصوصی
 • وجوه توسعه ای
 • سرمایه گذاران خصوصی
 • اعتبارات و کمک های نقدی به عنوان کمک های فنی

ارائه خدمات ما

 تمامی ثبت نام ها ،تدوین، نگارش طرح توجیهی  کسب و کار شما با ما کافی است  با شماره 09176746951 در تماس باشید یا درصورت عدم پاسخگویی با گذاشتن پیام در واتساپ با شما تماس گرفته خواهد شد .

ممنون که تا پایان با  مقاله نگارش طرح توجیهی در چابهار همراه بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *